Menu
Menu

konsultant techniczny: (+48)  501 14 33 44 

 

Sterowanie automatyczne

Rolety zewnętrzne aluminiowe

Automatyczny system sterowania zapewnia nie tylko wygodę i komfort ale daje także możliwość opuszczenia wszystkich rolet przy pomocy jednego przycisku. Dodatkowo można także zaprogramować automatyczne opuszczanie się jak i podnoszenie rolet o określonych porach.

Dostępne obecnie na rynku napędy można zaklasyfikować do trzech grup: ręczne, półautomatyczne i automatyczne. Z napędów ręcznych można wymienić zwijacze i kasty z przekładnią odpowiednio na taśmę lub linkę. Zwijacze to najbardziej popularne obecnie na rynku napędy. Stosuje się je najczęściej do obsługi rolet typowych, o stosunkowo niewielkich rozmiarach. Do grupy napędów półautomatycznych zalicza się przede wszystkim mechanizmy korbowe i rożnego rodzaju sprężyny.

Mechanizmy korbowe stosuje się najczęściej w przypadku rolet o większych rozmiarach. Ostatnim rodzajem napędów są siłowniki elektryczne. Zapewniają maksymalną wygodę obsługi rolet. W przypadku rolet o dużych rozmiarach stosuje się je obowiązkowo, w przypadku mniejszych w zależności od potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych inwestora.

PODSTAWOWE ZALETY

wygoda-komfort  Wygoda 
i komfort 
pilot Sterowanie
pilotem
tarcza System
bezpieczeństwa